Relax zóna s bazénom

Svoj pobyt u nás si môžete spríjemniť aj pobytom v RELAX zóne s bazénom so slanou vodou. Vstup do RELAX zóny je spoplatnený, v rámci väčšiny pobytov ho však ponúkame v cene pobytu.​

Čo v RELAX zóne nájdete?

 • BAZÉN SO SLANOU VODOU
 • RICOCHET
 • ODPOČÍVAREŇ
 • FITNESS S ÚPLNE NOVÝMI STROJMI

BAZÉN SO SLANOU VODOU

má dĺžku 12 metrov, je v tvare elipsy a postupne prechádza do hĺbky od 150 do 180 cm. Teplota vody je v priemere od 26 do 28 stupňov.Bazén využijú aj plavci, ponúkame im možnosť zaplávať si v protiprúde. Pre milovníkov sáun ponúkame plynulý prechod z nášho bazéna priamo do fínskej sauny s optimálnou teplotou 90 stupňov. Spojenie relaxu v bazéne a saune Vás príjemne osvieži po dni strávenom túrou v našich horách alebo po lyžovačke.

Špecifikom tohto bazéna je mierne slaná voda (má polovičnú slanosť ako Vaša vlastná slza – 0,3% kuchynskej soli), ktorá je prirodzene antiseptická. V porovnaní s morskou vodou, ktorá má koncentráciu cca 10-násobne vyššiu, je však na používanie v kúpeli oveľa komfortnejšia a ani otvorenie očí pri potápaní sa v bazéne nie je nepríjemné. Jej výhody:

 • žiadne dráždenie pokožky či očí
 • iskrivo čistá voda v bazéne
 • je zdravšia, pretože soľ má prirodzené antiseptické účinky
 • lieči kožné ochorenia a defekty
 • eliminuje tvorbu rias vo vode
 • odstraňuje nepríjemný zápach z chlóru
 • nespôsobuje pálenie a červenanie očí
 • je celkovo oveľa lepšie znesiteľná a vytvára pocit sviežosti mora

RICOCHET

je hra i zábava pre voľný čas, pre kondíciu a zdravie. Je vynikajúcim skĺbením predností všetkých športových odvetví, používajúcich raketu a loptičku. Vychádza zo širokých športovo - lekárskych znalostí. Nejedná sa len o vyrovnávací a turnajový šport, ale tiež o ideálne doplnenie každého fitness programu. Ricochet, resp. squash, ku ktorému má tento šport najbližšie, patrí k najzdravším športom. Ponúka v 30 minútach hry ideálny tréning pre celé telo, zrýchľuje činnosť srdca a krvného obehu bez nadmerného zaťaženia, podporuje pohyblivosť a súčasne šetrí kĺby a zlepšuje reflexy. Ricochet sa každý ľahko a rýchle naučí a nepotrebuje žiadne nákladné vybavenie. Pravidlá, priebeh hry a základné pohyby sa dajú hravo zvládnuť, a ku hre je potrebná len raketa a loptička. Šport, ktorý vznikol v Kanade sa úspešne rozširuje a získava záujemcov po celom svete i nás.

ODPOČÍVÁREŇ

Pripravili sme pre Vás aj možnosť oddýchnuť si, poležať si a pokochať sa výhľadom priamo na Slavkovský štít.

FITNESS S ÚPLNE NOVÝMI STROJMI

V našej ponuke nájdete aj fitness centrum vybavené novými posilňovacími strojmi a kardio zariadeniami - bežecký pás, ergometer, rotoped s opierkou chrbta, crossový trenažér, profesionálny stepper. Zvýraznite Váš liečebný pobyt aktívnym pohybom a ľahkou kardio záťažou. V prípade potreby sa môžete poradiť s našim personálom, aký druh cvičenia a v akej intenzite je pre Vás ideálny.

 

 

 

Kúpele Nový Smokovec

Nezáväzný dopyt

Odoslaním kontaktného formulára udeľujem súhlas na spracovanie mojich osobných údajov, ktoré sú jeho súčasťou až do odvolania.

Odoslať
VYSOKÉ TATRY Počasie